Школа японської мови та культури для всіх охочих!

Онлайн-курс

Японська література: тисячолітня історія

Бібік Олександра

Старт

2 листопада

Лектор – Бібік Олександра
японіст, автор Телеграм-каналу “Смак сутінок” . А також аспірантка ДонНУ (м. Вінниця), членкиня “Майстерні академічного релігієзнавства”, авторка наукових праць на теми японських релігій та культури

Як проходитиме курс?

  • Кожен студент отримує ще зошит-конспект для проходження курсу
  • На окремій онлайн-платформі будуть виходити відео-матеріали, які ти дуже легко зможеш вносити в зошит-конспект для курсу і так твоє навчання стане ще цікавішим!
  • Після кожної лекції на тебе чекатимуть питання для перевірки пройденного матеріалу в цікавих вікторинах.
  • В Телеграмі протягом всього курсу буде чат з лектором для уточнення питань по матеріалу
  • В кінці курсу буде онлайн-семінар з лектором, щоб обговорити твори письменників і просто потеревенькати про японську літературу!

Коротко про план курсу:

Тривалість курсу – 3 тижні

  • Тиждень 1: ПЕРІОД ХЕЙАН (794-1185)

Період розквіту японської придворної аристократії. Красна словесність та поезія, релігія, живопис та каліграфія в цей час стали невід’ємними частинами повсякденності. В літературі розвиваються жанри моноґатарі (物語 – «розповідь речей») та дзуйхіцу (随筆 – «вслід за кистю»). В цей час створюється найвідоміший твір японської літератури «Ґенджі Моноґатарі» («Повість про Ґенджі») та діють такі відомі письменники як Мурасакі Шібіку, Сей-шьонаґон, Кенко Хоші.

  • Тиждень 2: ПЕРІОД ЕДО (1603-1868)

Спокійний та мирний період, відзначений розквітом міської культури. Імператорський двір в цей час править формально, реальна влада знаходить в руках у шьоґуната. В містах розвивається культура розваг: квартали Йошівара та гравюри укійо-е, театр Но та Ракуґо і коротка проза. Чікамацу Мондзаемон, Іхара Сайкаку та Мацуо Башьо вважаються визначальними письменниками цієї доби.

  • Тиждень 3: 20 століття (ТАІШЬО, ШЬОВА, ХЕЙСЕЙ)

Бентежний час вступу Японії та арену міжнародної політики та світових війн. Період знайомства Японії з Заходом та нових пошуків себе. Література цього часу поєднують запозичені з заходу теми, прийоми та ідеї з традиційним японських фольклором, релігією та відчуттям краси. В творчості Мішіма Юкіо, Кавабата Ясунарі, Акутаґава Рюносуке, Дадзай Осаму та інших постають гострі проблеми соціуму та особистості, пошуків краси та гармонії. 

  • Вартість курсу - 1 650 грн
  • (з 19 жовтня підвищення вартості до 1 800 грн)

Раніше опубліковані: